Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Sensident in faliment.

discutie din eugenol.ro : Citat: Publicat initial de Ali Baba Astazi am fost la service ~~~~~~~! Au zis ca ~90% din aparatura comerc.de ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Profesionala Stomatologica > Forumuri profesionale > Aromoterapie
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree36Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 19-01-09, 18:07   #115
SUNT BANAT!
Psiholog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Ali Baba View Post
Astazi am fost la service ~~~~~~~! Au zis ca ~90% din aparatura comerc.de sensident o au si ei si va pot ajuta, dar pe bani! Nu stiu daca va incalzeste dar este o solutie.
sper ca ei sunt "omologati" in service, ca si o masina, pe drumuri, circula omologata
mediaconect este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-01-09, 18:18   #116
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de mediaconect View Post
sper ca ei sunt "omologati" in service, ca si o masina, pe drumuri, circula omologata
????
Ali Baba este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-01-09, 18:20   #117
SUNT BANAT!
Psiholog
Fara status.

.

Citat:
????
adica sa faca service autorizat la ceea ce vinde
.
Vechi 19-01-09, 18:36   #118
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Cred ca sunteti off-topic demult...
florin dediu a multumit.
mih_teo este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-01-09, 18:44   #119
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de mediaconect View Post
adica sa faca service autorizat la ceea ce vinde
Cred ca nu face altfel!
.
Vechi 19-01-09, 18:53   #120
SUNT BANAT!
Psiholog
Fara status.

.

Talking

am sunat si eu de pe un numar de digi la sensident.
atat la numerele de pe site cat si pe numerele la care in mod normal raspundeau enache si neacsu, nu raspunde nimeni.

Modificat ultima data de florin dediu; 19-01-09 la 19:07. Motivul: aiureli
.
Vechi 19-01-09, 18:54   #121
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Cred ca nu face altfel!
Daca zice ca face service pt. KAVO....,atunci face fix ALTFEL! Doar DENTAL PARTNER'S este autorizat pt. Kavo! Pacat ca abia acum am aflat...
.
Vechi 19-01-09, 18:59   #122
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de mih_teo View Post
Daca zice ca face service pt. KAVO....,atunci face fix ALTFEL! Doar DENTAL PARTNER'S este autorizat pt. Kavo! Pacat ca abia acum am aflat...
Ti-am scris ca 90%.Adica ce mi-au spus ei. De Kavo dental-p,dar eu am lasat 2 turbine noi la reparat si nu le-am mai luat caci m-am dus de 3 ori si sarea capacul!
.
Vechi 19-01-09, 19:07   #123
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Ti-am scris ca 90%.Adica ce mi-au spus ei. De Kavo dental-p,dar eu am lasat 2 turbine noi la reparat si nu le-am mai luat caci m-am dus de 3 ori si sarea capacul!
Scuze de off-topic, dar cum adica nu le-ai mai luat?
Si i-ai lasat sa doarma linistiti????
Pai de asta ne dau astia tepe!!! Daca tu nu spui nimic...,eu nu spun...,altul nu zice....,isi inchipuie ca le merge cu "dentistii astia plini de bani"!!!
Eu zic sa-mi trimiti pe privat facturile de achizitie, procesele verbale de service!Facem topic si pt. ei!!!
Ce Dzeu? muncim in cabinete pana cadem pe branci! Doar n-am furat banii! si astia isi permit sa ne fure??? Na, ca iar m-am enervat!
Balu a multumit.
.
Vechi 19-01-09, 19:16   #124
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de mih_teo View Post
Scuze de off-topic, dar cum adica nu le-ai mai luat?
Si i-ai lasat sa doarma linistiti????
Pai de asta ne dau astia tepe!!! Daca tu nu spui nimic...,eu nu spun...,altul nu zice....,isi inchipuie ca le merge cu "dentistii astia plini de bani"!!!
Eu zic sa-mi trimiti pe privat facturile de achizitie, procesele verbale de service!Facem topic si pt. ei!!!
Ce Dzeu? muncim in cabinete pana cadem pe branci! Doar n-am furat banii! si astia isi permit sa ne fure??? Na, ca iar m-am enervat!
Inainte sa ma duc a 3-a oara am vorbit cu patronul neamt la expozitie, care a facut fac la noi si mi-a raspuns incredibil de urit! Multumesc, asta se intimpla prin 2003! Am spus fetelor, care aproape toate s-au mutat la ~~~~~~~ !
.
Vechi 19-01-09, 20:32   #125
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Inainte sa ma duc a 3-a oara am vorbit cu patronul neamt la expozitie, care a facut fac la noi si mi-a raspuns incredibil de urit! Multumesc, asta se intimpla prin 2003! Am spus fetelor, care aproape toate s-au mutat la ~~~~~~~ !

Eu, in locul tau, as fi facut o informare la Kavo Germania...sa stie si ei cine ii reprezinta in Ro! Si atunci...,cred ca s-ar fi "miscat" imediat!
.
Vechi 19-01-09, 20:47   #126
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
eu am lasat 2 turbine noi la reparat

noi, adica nefolosite?
Vechi 19-01-09, 21:05   #127
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Cam 2-a saptamini,timp in care stringeam push-button-ul !
.
Vechi 19-01-09, 21:28   #128
Initiat
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Hai ca daca tot vorbim,sa punem si problema livrarii turbinelor! Comand turbina noua din Elvetia ,printr-o firma romaneasca si o primesc intr-o cutie de carton care se desigileaza f simplu! Chiar am primit-o desigilata odata ,fara jena din partea baietilor! Deci, tu primesti exteriorul nou si interiorul in acest caz sigur vechi! Nu-i sigur ca este nou nici daca studiezi sigiliul! M-am suparat, am comandat in Germania, si am primit-o tot desigilata, acelasi tip de turbina care a tinut nu prea mult! De atunci stau linga baieti sa vad cum o repara si si atunci mai baga cite un rulment vechi! O singura data a incaltat-o cineva cind a fost vorba de turb aparatului ,f scumpa! De atunci cu atentii mai mari mai mici o duc mai bine! Culmea, anul trecut nu am mai avut probleme! Poate sterlizarea umeda le prieste! Am trimis un e-mail la firma ,dar nu mi-au raspuns.(ca sa schimbe ambalajul,sa-l faca de otel si atunci luam numai nou noute! Ali
.
Vechi 20-01-09, 11:21   #129
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Da...si tu fiind un domn/doamna stii sa raspunzi inapoi ca doar asa am fost invatati,sa nu aplecam capul niciodata.in legatura cu bab-ul, o sa vina pt ca eu stiam ca nu au voie decat stomatologi pe forum,dar unii oameni lucreaza si nu pot da ban
Vechi 20-01-09, 11:24   #130
SUNT BANAT!
Psiholog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de sico View Post
Da...si tu fiind un domn/doamna stii sa raspunzi inapoi ca doar asa am fost invatati,sa nu aplecam capul niciodata.in legatura cu bab-ul, o sa vina pt ca eu stiam ca nu au voie decat stomatologi pe forum,dar unii oameni lucreaza si nu pot da ban
repet... citeste ceea ce a sters... ( ca a intrebat micutzul) apoi.. de ce te poti inscrie pe forum cu altceva decat dentist, stomatolog, etc.? ca doar este functie lista nu scrie fiecare ce vrea....

siamezule...(in ale gandirii)
.
Vechi 20-01-09, 11:42   #131
SUNT BANAT!
Psiholog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de eugenol man View Post
Inainte de a selecta functiile din lista trebuie sa dai Sunt de acord la regulament. Daca citesti regulamentul vezi ca nu se poate
Regulamentul forumului reglementeaza activitatea aici.
este o procedura permisa deci acceptata, si implicit aleg ceea ce presupun adecvat. faptul ca am 2 specializari... este altceva. regulamentul trebuie sa fie in concordanta cu legislatia. daca acesta este atunci cu actiunile necesare inregistrarii si activarii contului necesita concordanta. "scaparile" nu cad in vina utilizatorului, utilizatorul care a accesat informatiile asa cum sunt si a bifat/selectat optiunile puse de webmaster este absolvit de orice vina, mai mult poate solicita despagubiri in instanta.
apropo.. sa puna programatorul in lista si "antisemit", antichrist" , "nazist", "anarhist", "recuperator", "criminal platit", etc. are curajul?... ca legea zice ca nu are voie..

apropo, in conformitate cu legislatia, modificarile (judecata de valoare, etc.) trebuie sa fie cu acordul partilor, inclusiv cele din regulament. orice modificare ce este facuta in structura regulamentului trebuie adusa la cunostinta utilizatorului pein modalitati ce presupun obtinerea acordului, asa ca aveti grija daca veti modifica regulamentul, trebuie sa accepte prin reactivarea contului..
.
Vechi 20-01-09, 15:49   #132
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mi se pare mie? Sau ati schimbat subiectul? De ce nu faceti un topic separat?
PS pt. eugenol-man: Nu stiu daca sunteti la curent, dar dl Florin Dediu a avut in dupa-amiaza zilei de ieri o atitudine (destul de) ireverentioasa la adresa mea...Ulterior a sters postarile...Probabil ca de aici si schimbul de replici cu Mediaconect...Nu stiu de ce dati amploare unei mici 'probleme"...,care nici macar nu are legatura cu subiectul topicului!
Sa aiba oare acest simplu fapt vreo legatura cu "cei 3 purcelusi"?
Si inca ceva: de unde stiti ca eu am legatura cu stomatologia? Poate ca am...,dar poate ca nu...si ca mine...multi alti useri de aici...Ca doar nimeni nu are cum sa verifice!
.
Vechi 20-01-09, 15:55   #133
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

Atitiudinea mea "ireverentioasa" este vizibila tuturor moderatorilor, am sters discutia la sesizarea dumneavoastra de offtopic pentru a nu perpetua discutia.
Vechi 20-01-09, 16:11   #134
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de florin dediu View Post
Atitiudinea mea "ireverentioasa" este vizibila tuturor moderatorilor, am sters discutia la sesizarea dumneavoastra de offtopic pentru a nu perpetua discutia.
Am inteles asta! Si am tratat-o ca pe o "scapare"...,atata timp cat nu se repeta...
De acelasi tip de clementa cred ca ar trebui sa beneficieze si Mediaconect...Oricum, "armele" de care dispuneti sunt total inegale...Sau....sunt egale?Dvs. ....puteti sa acordati ban...Noi...putem sa nu mai postam aici!
Oricum...eu am de gand sa mediatizez problema mea cu Sensi! (Ca parca despre asta se discuta ) Aici...,in alta parte....!Nici daca incepe sa sponsorizeze Sanident toate forumurile ...de mine tot nu scapa!
Nu s-a nascut inca ala care sa ma pacaleasca pe mine! Poate ca au mai fost cativa de-a lungul timpului care m-au subestimat din punctul asta de vedere...Dar le-am demonstrat destul de repede ca s-au inselat!
.
Vechi 20-01-09, 17:46   #135
SUNT BANAT!
Psiholog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de eugenol man View Post
Revenim la subiect.
Am sters offtopicele. Cine trebuia sa citeasca a citit.
Se vor sterge si ce a mai ramas pentru a ramane la subiectul cu Sensidentul.
Multumesc de intelegere.
daca mai persista in prostie mult acest moderator ...
vreau sa vad pe privat scuzele lui pentru mincinia turnata la ultima postare
1. nu a sters pentru off topic ci pentru ca este impertinent
2. impertinenta lui este vecina si cu unele boli mintale
3. daca primesti una in tihometru ca esti nesimtit este una iar daca o primesti pentru ca esti prost este alta, alege dom' moderator.
iau ultima postare a acestui specimen drept provocare, ceea ce si este, domnule chiuariu.
4. daca nu te potolesti si perseverezi... scuze dar sari cu banu... hai, ca atat poti, gandesti, etc.
ia pune tot la loc frumos.. sa vedem cine a facut off topic, cine a raspuns, cine a amenintat...
si ca si pana acum, de cand ai inceput sa fi zeu, postarile in copie si pe dentisul.net
.
Vechi 20-01-09, 17:47   #136
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

mih_teo, numai sa nu dai in paranoia si sa incepi sa crezi ca Sensident incepe sa dea bani pe la forumuri sa iti inchida tie gura. Sunt si altii care au luat teapa insa nu au facut mare tam-tam pe forumuri(desi trebuiau sa o faca),ci au mers cu avocatul si au rezolvat totul mult mai repede.un avocat bun poate face minuni si atunci ai sa vezi cum se misca toti sa iti repare negatoscopul sau turbinele.
ann a multumit.
Vechi 20-01-09, 18:05   #137
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
mih_teo, numai sa nu dai in paranoia si sa incepi sa crezi ca Sensident incepe sa dea bani pe la forumuri sa iti inchida tie gura. Sunt si altii care au luat teapa insa nu au facut mare tam-tam pe forumuri(desi trebuiau sa o faca),ci au mers cu avocatul si au rezolvat totul mult mai repede.un avocat bun poate face minuni si atunci ai sa vezi cum se misca toti sa iti repare negatoscopul sau turbinele.
Multumesc pt sugestii! Avocatul l-am contactat demult...Astept sa mai intru inca in posesia unor documente...
Cat despre cei care n-au facut "mare tam-tam"...,probabil ca daca ar fi facut...,m-ar fi scutit pe mine si pe altii de "deranj" acum...
Oricum, Sico...sa inteleg ca esti de partea Sensi? Ca taareee te mai deranjam...,eu si Mediaconect!
PS. Dar tu esti stomatolog?
.
Vechi 20-01-09, 18:07   #138
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

As ruga moderatorii sa taxeze excesele de limbaj.
Pt mediaconect si mih teo ... am inteles ca mih teo,ca si altii,are probleme cu cei de la Sensident si ca tu,mediaconect,o sustii in demersurile impotriva lor.Ce nu inteleg sunt jignirile pe care le adresati medicilor de pe acest forum.Ok,v-ati expus parerile,aveti dreptate,dar totul are o limita pe care ati depasit-o.Va dau o idee...vreti scandal...apelati la OTV.Daca nu va convin parerile celor de aici,nu va opreste nimeni sa va retrageti.
nico a multumit.
Vechi 20-01-09, 18:20   #139
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Mih_teo:
Nu am cumparat niciodata de la sensi cat am fost in romania datorita preturilor mari si pentru ca aveam o alta intelegere de aprovizionare cu alta firma,asa ca aberatiile tale nu isi au locul.
Cu tine nu aveam nimik,m-a deranjat modul de a vorbi a lui mediaconect,un mod de a vorbi de mahala,un mod de a vorbi care este molipsitor pe acest forum.
Sa nu uitam ca suntem medici si nu niste bisnitari.
Datorita unor astfel de comportamente am decis sa practic aceasta frumoasa meserie in Franta...
P.s. Deci lucrez in Franta si nu am cum sa am legaturi cu Sensident.
Da,sunt stomatolog,caci pana una alta eu am mai pus cazuri pe eugenol,dar tu nu prea.
Data viitoare fii atent de la cine cumperi si sa stii ca nimik nu e pe gratis.
Vechi 20-01-09, 18:49   #140
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Mih_teo:
Nu am cumparat niciodata de la sensi cat am fost in romania datorita preturilor mari si pentru ca aveam o alta intelegere de aprovizionare cu alta firma,asa ca aberatiile tale nu isi au locul.
Cu tine nu aveam nimik,m-a deranjat modul de a vorbi a lui mediaconect,un mod de a vorbi de mahala,un mod de a vorbi care este molipsitor pe acest forum.
Sa nu uitam ca suntem medici si nu niste bisnitari.
Datorita unor astfel de comportamente am decis sa practic aceasta frumoasa meserie in Franta...
P.s. Deci lucrez in Franta si nu am cum sa am legaturi cu Sensident.
Da,sunt stomatolog,caci pana una alta eu am mai pus cazuri pe eugenol,dar tu nu prea.
Data viitoare fii atent de la cine cumperi si sa stii ca nimik nu e pe gratis.
Eu acum am descoperit forumul...De fapt, Mediaconect l-a descoperit, cautand , asa cum am spus , sa mediatizam problema...Pt. ca eu, scuze daca gresesc, dar cred ca asa e mai bine, pt. ca sa nu mai "ia plasa" si altii...
In privinta competentei profesionale, nu cred ca ai vreun drept sa faci aprecieri: eu aveam comunicari stiintifice la implantologie (in cadrul unor congrese din tara si chiar in cadrul unui congres balcanic la Belgrad), cu mult inainte de existenta acestui forum sau a altora...Asta in timp ce eram un "mic" cadru didactic la implantologie... Asa...,pt. corecta ta informare...
Scuze de off-topic, stimati moderatori!
Dar...,daca si eu deranjez atat de tare...,mai bine nu mai postez aici...ca nu e singurul forum de specialitate...(Mai ales ca am ajuns sa o "deranjez" si pe Ann...)
.
Vechi 20-01-09, 18:54   #141
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default nu cred.

Am citit pe aici tot ce se putea citi pe aici. "sico", daca as folosi termeni folositi de tine as spune ca minti. Daca as folosi formularile domnului "dediu", ar trebui sa afirm ca este lucratura (cu sensident). Adevarul are multe fete si invingatorii stabilesc care este acesta Firma Sensident este intradevar o firma ca a excrocat mai multe firme si persoane printre care si eu. Firma Sanident care "a preluat" clientii are in componenta rude sau persoane care au fost implicate in spalare de bani si escrocherii. Patronul are dividente si nu semneaza acte. Drept urmare solicitarea de incepere a urmaririi penale adresata institutiilor in drept, in luna iunie a anului 2008, a fost conceputa solicitand daune de la semnatarii documenteleor, in speta domni Neacsu, Bulgarescu, Enache si a inca doua persoane, care nu stiu de ce dar aici nu au fost pomenite. Prejudiciul comercial, conform documentelor, se ridica la suma de 43.484,55 Euro, 3.110 Franci Elvetieni si 2.804 Lei. se pare ca Off topicul reclamat mai devreme continua.

Modificat ultima data de radualionte; 20-01-09 la 19:21.
licurici este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-09, 18:59   #142
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Scuza-ma ca devin "nesuferita",dar limbajul pe care il folosesti nu-ti aduce vreun beneficiu,mai ales daca esti un "mic" cadru didactic.Nu ma deranjezi tu,ca persoana,ci tonul discutiei.
Vechi 20-01-09, 19:01   #143
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Nu cred ca am zis ceva de competentele tale profesionale,dar daca asa ti s-a parut.
Daca vrei sa mergi pe alte forumuri nu te opreste nimeni...,dar nu sa gasesti unul asa de complet,nu in romania.
Daca nu vrei sa pleci,din nou foarte bine,aici toti care au putut au incercat sa te ajute macar cu sfaturi,si probabil inca spera sa ti se rezolve problema.
De aici e alegerea ta ce vei face...
Eu sper sa nu o iei pe urmele lui mediaconect la vorbe si sa apuci sa pui si niste cazuri la implantologie,avand asa o experienta,de care avem dealtfel nevoie pe eugenol.
Vechi 20-01-09, 19:07   #144
SUNT BANAT!
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ann View Post
As ruga moderatorii sa taxeze excesele de limbaj.
Pt mediaconect si mih teo ... am inteles ca mih teo,ca si altii,are probleme cu cei de la Sensident si ca tu,mediaconect,o sustii in demersurile impotriva lor.Ce nu inteleg sunt jignirile pe care le adresati medicilor de pe acest forum.Ok,v-ati expus parerile,aveti dreptate,dar totul are o limita pe care ati depasit-o.Va dau o idee...vreti scandal...apelati la OTV.Daca nu va convin parerile celor de aici,nu va opreste nimeni sa va retrageti.
Mult stimata si iubita doamna Ann, aici este vorba de SENSIDENT, si nu de cum am primit pacienti carora,... numai medic nu va numeau, si dupa cunostintele mele profesionale nu se inselau. Va rog sa va reamintiti ca doar la inceputuri... dentistii erau frizeri. Perecizez ca Sensident a furnizat doar hartii in locul sumelor de mai sus. Conform contractelor, Sensident trebuia sa livreze doua scaune utilate complet, inclusiv software pentru receptie, necesarul de echipamente pentru sterilizare, electrocautere, consumabile de rezerva, conectica intre cele doua scaune, receptie si radiologie, etc. Termenul de livrare era 15 februarie 2008.
licurici este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-01-09, 19:07   #145
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Utilizatorul mediaconect a luat ban permanent pentru limbaj, si in plus si pentru faptul ca nu este medic.

Nu avem nici o legatura cu Sensident si ne este ll (a se citi paralel) daca se discuta de ei sau de altii.
In schimb limbajul si respectul este problema noastra si vom lua masuri.
Oricine e binevenit daca respecta regulamentul, ce poate fi rezumat in respecta-ti interlocutorii. Versiunea pe larg Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
Vechi 20-01-09, 19:09   #146
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Auzi licurici...
Gandeste in pic si zi-mi unde vezi legatura dintre un medic din Franta si Sensident.paranoia e in floare.
Inca o chestie...cum poti cumpara de la o firma al carui nume seamana izbitor cu numele unui lant de farmacii(sensiblu,pana si culorile sunt aceleasi) si cele doua neavand nimik in comun. Sunt exact acel tip de firme care vor sa fie asemanate cu firme mult mai cunoscute doar pentru reclama.
Aaaa,si bine ai venit licurici,sau revenit
Vechi 20-01-09, 19:14   #147
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

aparitia lui licurici coincide izbitor cu banul lui mediaconect. tonul de asemenea. ba chiar intinde coarda mai mult facandu-se ca stie pacienti nemultumiti de ann.
sico a multumit.
Vechi 20-01-09, 19:15   #148
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Cred ca aveti avocati foarte slabi daca nu ati rezolvat nimik in atata timp.
Licurici scrie-mi un privat si iti dau numarul unui avocat care va rezolva rapid,nu povesti.
Vechi 20-01-09, 19:15   #149
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de ann View Post
Scuza-ma ca devin "nesuferita",dar limbajul pe care il folosesti nu-ti aduce vreun beneficiu,mai ales daca esti un "mic" cadru didactic.Nu ma deranjezi tu,ca persoana,ci tonul discutiei.
Stimata dna sau dra dr., nu credeti ca aruncati fel de fel de cuvinte pe nedrept? Care este limbajul folosit de mine si care "va deranjeaza"?

Moderatorii...au luat pauza? Sau erau 'atenti" doar la postarile lui Mediaconect?
.
Vechi 20-01-09, 19:23   #150
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Ok sa revenim la subiect. Sunt convins ca va puteti lamuri pe privat ce si cum.
Nota: Discutia civilizata in dezacord este permisa fara probleme. Poti chair sa spui ca nu iti place de cineva de pe forum. Daca o faci frumos nu e nici o problema. Discutia necivilizata indiferent de acord nu e permisa.
Vechi 20-01-09, 19:26   #151
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Licurici...ce legatura au pacientii nemultumiti de mine,pe care zici ca ii cunosti,cu Sensidentul si aparatura??? Tu citesti cursivitatea celor scrise?
Vechi 20-01-09, 19:31   #152
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Ce tot ii iei apararea lui mediaconect?a avut sansa sa se apere dar a avut un comportament neadecvat pentru ce pretindea ca este si pentru acest forum.
Poate pe alte forumuri este acceptat acest limbaj ,dar aici nu.
Si in nici un caz nu de accepta jignirea altor medici.
Plus ca stiti sa vorbiti cu o doamna de parca nu ati fost la orele de dirigentie.
Faza cu banii si urmatul facultatii nu am reusit sa o inteleg.am colegi care au muncit zi de zi 6 ani ca sa poata face aceasta facultate,deci se poate fara bani de acasa,dar asa dam noi vina pe bani cand nu putem face ceva.
P.s. Mi-am luat si eu ban-urile mele la timpul lor,stai linistit,dar de atumci mi-am dat seama ca suntem intr-o societate fie ea virtuala sau palpabila,insa existenta.
florin dediu a multumit.
Vechi 20-01-09, 19:32   #153
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
come & go

.

Moderatorii nu au luat pauza! Pe mediaconect a trebuit sa-l sanctionam imediat. Pe licurici il asteptam cu diploma de medic dentist sau cu un caz real si comentarii pertinente ca sa ne dovedeasca ca este intr-adevar dentist. Atfel urmeaza..un ban definitiv.
@mih teo: nu am nimic impotriva ca esti suparat, pe buna dreptate. Si noi, in situatia ta, am fi procedat la fel sau macar asemanator. Dar tonul face muzica si,fiind medic, ai putea sa nu folosesti un ton virulent fata de colegi(!!!). Ca te-au suparat comerciantii, asta este alta poveste. Dar, chiar si in aceste conditii, un limbaj civilizat si in limita unei convorbiri/comunicari cu altii, chiar ar fi de apreciat. Multumesc!
Vechi 21-01-09, 03:01   #154
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Cand unii nu au ce face,isi cauta de lucru,postand pe dentistul.net discutii de pe eugenol....Oare sa-mi fi mila de astfel de persoane "chinuite" (aka mediaconect)? Incep sa cred ca unii nu sunt tocmai "asa cum trebuie" conceputi. Si-au expus problema,le-am "ascultat-o",dar vad ca lucrurile au scapat de sub control.
Asta ca sa va faceti o idee...

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]

Mih teo crezi ca daca strigi mai tare ti se rezolva problema?Sunt si altii in situatia ta,dar in loc sa se certe fac ceea ce trebuie...contacteaza un avocat si discuta cu el pasii care trebuiesc urmati,nu isi fac singuri o asa-zisa dreptate dand "pumni" in stanga si in dreapta,fara sa se gandeasca daca e bine ceea ce fac.In cazul de fata nu tu ai dat "pumnii",ci acel mediaconect/licurici,a carui implicare si pasiune pentru un subiect care nu il priveste mi se pare "suspect de suspecta" (asta ca sa citez un "clasic" in viata ).O fi avand un simt al dreptatii dus la extrem....Era bun ca Avocat al poporului. Am inteles ca numai psiholog nu este.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/aromoterapie/5461-sensident-faliment/

PS:Imi pare rau ca ti s-a intamplat asta si iti doresc succes in rezolvarea problemei.Dar lasa nervii pentru ca lucrurile sunt mult mai simple cand le privesti cu calm.
Si daca nu esti foarte suparata pe eugenolisti,te asteptam si cu ceva comentarii la subiectele de stoma...E,nu tot atat de inversunate... .

Modificat ultima data de ann; 21-01-09 la 04:06.
ann este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 21-01-09, 09:49   #155
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

nu merita luata legatura cu moderatorii de pe dentistul? a copiat pe larg discutiile de aici fara acord.

Daca cineva ar face asta pe eugenol, eu i-as da ban.
Vechi 21-01-09, 15:19   #156
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Iata adevaratul "mare" SENSIDENT!
Sunt numai o parte dintre hotararile judecatoresti definitive.
Deja nu mai raspunde nimeni la telefon de la Sensident, pe nici un nr. de tel (fix sau mobil)...
Cum era replica aia "prezidentiala"??? "....,nici nu stii...,cat de mic incepi sa fii!"
Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
.
Vechi 21-01-09, 15:38   #157
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

sunt sigur ca vor fi trasi la raspundere,chiar daca nu in viitorul apropiat...
tu trebuie sa ai actele in ordine si un avocat care sa stie toate detaliile...

in rest,am ras bine cand am vazut ce a postat mediaconect pe dentistul.net...
nu isi da seama ca se face de ras?
ce treaba are un forum cu altul...oricum nu ii baga nimeni in seama strigatele de suferinta produse de faptul ca a fost banat pe eugenol.
asa-i cand vrei sa ajuti pe altii...
Vechi 21-01-09, 15:51   #158
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Cred ca am mai spus odata. Contractul medicilor este cu Sensident. Pana nu vine cineva cu o hotarare jud definitiva si irevocabila ca toate contractele Sensident sunt transferate la un alt proprietar sau la un executor (cel care are creante de recuperat de la ssd) conform hotararii respective nu sunteti obligati sa raspundeti, platiti , primiti in cabinet pe altcineva care spune altceva decat ce este in contract. Si oricum trebuie sa fie de la ssd.
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=5461
In toate variantele posibile continutul contractului nu se poate schimba decat cu acordul dvs. In concluzie obligatiile dvs raman la fel. Daca ssd nu isi respecta obligatiile atunci e mai complicat sa ii tragi la raspundere. Cred ca dupa declararea falimentului se va numi cineva raspunzator, persoana juridica ce va raspunde pentru obligatiile nerespectate. Dar in principiu daca a dat faliment e cam greu sa ii mai prinzi cumva. De aceea e SRL (raspundere limitata)
Deci cea mai proasta postura este cand ai platit si mai ai de primit de la ei ceva. Garantiile ar trebui sa se poata rezolva cu producatorul desi deobicei acestea sunt platite catre distribuitor si acesta este raspunzator. Asa ca e posibil ca producatorul sa spuna eu m-am achitat de obligatii catre distribuitor . Adresati-va lui
Daca ai primit tot ce trebuie si mai ai de achitat rate atunci continui sa faci asta pana esti notificat (prin hotarare jud definitiva si irevocabila) de faliment si ca se schimba ssd cu alta entitate.

Altii (leasing, banci ...) daca au dubii sau pareri diferite ii puteti instiinta ca pot inainta o plangere civila. Puteti sa le urati si succes tot degeaba.
Contractul dvs. din mana are putere de lege si daca nu este precizat nimic legat de o a treia parte sau ca acest contract este cedat in cazul falimentului catre alta firma ... sau ca anumite clauze se schimba ...
Daca va bat prea tare la cap in cabi sunati politia. Ar trebui sa ii de afara urgent.

Dar evident ca toate acestea vi le poate spune cel mai bine un avocat.
Vechi 21-01-09, 17:39   #159
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

lupta cu morile de vant continua.
mediaconect in spiritul sau haiducesc duce prostia pe noi culmi pe dentistul.net.
l-a deranjat foarte tare interzicerea accesului pe acest forum asa ca delireaza acolo ca eu as avea ceva in comun cu sensidentul si chiar a dat nr meu de telefon ca si contact pentru sensident. momentan nu m-a sunat nimeni din cei 3-4 membri ai forumului dentistul. net.
incredibil ce oameni sunt in stare sa foloseasca tastatura.
Vechi 21-01-09, 22:44   #160
ann
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Aaaa......pai cum a facut rost de numarul tau de tel?
Vechi 21-01-09, 22:57   #161
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

pai nu-l ascund, probabil m-a gugalit
Vechi 21-01-09, 23:02   #162
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

incredibil
Scubi este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-01-09, 14:19   #163
La primele mesaje
Asistenta igienista
Fara status.

.

Pentru ca toata lumea sa fie lamurita de ce domnul mediaconect sustine cauza doamnei mih_teo: este sotul dumneaei asadar omul isi sustine sotia, fapt remarcabil dar in acelasi timp regretabil modul in care o face.
liliachim este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-01-09, 14:25   #164
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

de parca nu toti de aici se gandeau la asta...
ai dreptate,regretabil modul in care o face...in rest a facut ce ar face orice sot.
Vechi 26-01-09, 15:10   #165
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Si eu ...care credam ca a mai postat cineva vreo noutate!!!
.
Vechi 26-01-09, 15:11   #166
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

*credeam
.
Vechi 26-01-09, 15:22   #167
La primele mesaje
Asistenta igienista
Fara status.

.

E o vorba romanesca legata de ceea ce ni se intampla..."mai e si dupa sufletul omului"....mare dreptate mai avea....

A si inca una "cine se aseamana se aduna" ...la fel de adevarata...
liliachim este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-01-09, 15:37   #168
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Doamna sau domnule "asistenta igienista",
V-ati facut cont special ca sa-mi adresati insulte?
Moderatorii iarasi sunt "in pauza"?
.
Vechi 26-01-09, 15:40   #169
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Si inca ceva: daca aveti argumente in favoarea celor de la Sanident...,pardon, Sensident, chiar va rog sa le postati!
Daca doriti un dialog cu mine, va stau la dispozitie pe privat!
.
Vechi 26-01-09, 15:49   #170
Mare Maestru
Medic Stomatolog
Fara status.

.

mih_teo, a fost o insulta indirecta si subtila(sau nu) facuta de liliachim...
moderatorii nu pot face nimik pentru asa ceva.
parerea mea este ca a fost o rautate de care se putea lipsi. dar mai e si dupa sufletul omului.
normal ca nimeni nu ar vrea sa treaca prin ce treci tu acum,dar nici atitudinea cum ca toti sunt impotriva ta nu este benefica.

unii incearca sa ajute doar...
Vechi 26-01-09, 15:59   #171
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Desi iti par paranoica...(ca doar te-ai exprimat clar)...sa stii ca NU cred ca toti sunt impotriva mea...De ce ar fi?
Dar sunt f. sigura ca "asistenta igienista" e clona cuiva...cred ca stiu si a cui...
Apropos: rog moderatorii sa verifice daca liliachim este asistenta igienista si are dreptul de a posta aici!
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, achizitie, activitati, afara, ajutor, avans, banca, banii, buna, cazul, ceara, coleg, drept, endo, forum, iga, important, intampla, interactiune, intrebare, lung, medic dentist, medicina dentara, merge, mesaje, pierde, pierdut, postez, posturi, pricep, publica, raspuns, raspunsuri, rezi, sanident, sensident, site, tau, tehnician dentar, vand, vanzare, vara, zilele

Uneltele subiectului

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (01:56) timp.

Alegeti schema de culori preferata: