Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Hubul Eugenolex II - schimbare

discutie din eugenol.ro : Hubul eugenol Reloaded (mic ghid habarnistic) Ce este aceasta HUB? Hubul e un fel de server, adica un calculator ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona administrativa a celei mai mari comunitati dentare din Romania! > Administrativ > Anunturi eugenol
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree6Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 19-05-07, 15:52   #1
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Default Hubul Eugenolex II - schimbare

Hubul eugenol Reloaded (mic ghid habarnistic)

Ce este aceasta HUB?
Hubul e un fel de server, adica un calculator pe care ruleaza un program. Ca sa te legi la HUB tre' sa-ti instalezi un program client; un client de DC (direct connect); hubul este ca o camera de discutii in care pe langa faptul ca poti vorbi cu userii le poti vedea si fisierele pe care le sharuiesc;

La ce e bun?
Poti gasi tone de filme, muzica programe; le poti trage la tine in calculator ca si cum le-ai lua de pe alta partitie din calculatorul tau; o sa mai auziti de cutare tipand pe forum ca are softul X sau DVD-ul Y; eh, hubul e cea mai buna modalitate de a face si voi rost de ele.

Cum ma conectez?
Exista mai multe programe client printre care DC++, ODC etc; ca sa-ti instalezi unul dintre ele te duci frumusel pe www.google.com si dai un search cu numele programului; dupa ce l-ai instalat pui mana singurel si citesti cum se foloseste; ca sa te conectezi la hub trebuie mai intai sa configurezi putin programul; afla cum sa-ti introduci un nickname, apoi sa-ti sharuiesti (pui la dispozitie) niste fisiere de pe hard pe care sa le poata lua si celelalte persoane conectate la hub (fisierele nu pot fi decat citite de ceilalti useri deci nu va faceti probleme ca cineva va poate sterge sau distruge ceva folosind DC-ul); trebuie sa sheruiesti minim 1Gb de date de pe hardul tau; nu fii lamer si sheruieste si tu date folositoare altfel s-ar putea sa iei BAN (adica sa ti se interzica definitiv accesul); de asemenea aveti grija ce fisiere sharuiti dpdv al drepturilor de autor; sunteti singurii responsabili de ce aveti in share; recomandam sa instalati in 2 locatii DC-ul daca doriti sa intrati si pe alte huburi; unul sa-l tineti pentru hubul nostru, si sa sharuiti chestii medicale si altul sa-l utilizati pentru ce vreti voi; altfel riscati sa imprastiati in toata lumea chestiile medicale si e rau din motiv de licenta
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/anunturi-eugenol/1979-hubul-eugenolex-schimbare/

Care e adresa hubului?
Adresa hubului de e eugenol.no-ip.info:411 Dupa ce ai configurat corect programul instalat, ca sa te conectezi rapid dai un Ctrl+Q si bagi adresa asta. Odata intrat pe HUB poti sa tastezi in fereastra principala "/fav" (fara ghilimele); asta face programul sa salveze adresa hubului pe care o poti vedea apoi in fereastra cu favorite a clientului de DC; de acolo ai optiunea sa setezi o parola si un nickname precum si conectarea automata la hubul eugenol.

Mi se cere o parola, ce introduc?
Versiunea actuala a HUBului necesita o parola pentru conectare; din motive de securitate evident; parola se introduce in 2 moduri; fie dupa ce ai adaugat HUB-ul la favorite, din proprietatile de acolo se introduce o parola, fie cand iti apare /password la linia de comanda incercand sa te conectezi; in acest ultim caz formatul este "/password parola" hit enter. Parola o vei gasi pe acest thread; se va schimba din cand in cand.

Nu pot sa ma conectez, care-i cauza?
Presupunand ca esti la prima folosire a DC-ului nu prea te putem ajuta; incearca sa citesti help-uri (RTFM) sau cere ajutorul vreunui prieten care stie; DC nu este pentru incepatori asa ca daca esti habarnist in ale calculatoarelor mai bine te lasi pagubas. Daca insa te poti conecta la alte huburi nu si la acesta, mai mult ca sigur este o problema a providerului tau de internet (ISP) sau al celui care gazduieste hubul; cere ajutor la ISP-ul tau; daca mai ai habar ceva de calculatoare si nu te poti conecta, ai grija cu firewallurile; de asemenea daca esti intr-o retea locala si toti iesiti in internet prin acelasi IP (se zice ca nu ai IP rutabil) se cheama ca trebuie sa-ti setezi o optiune de user PASIV in setarile DC-ului; asta te face un fel de jumatate de user in sensul ca ai niste limitari in a lua fisiere de la alti useri aflati in aceeasi situatie ca si tine.

Cum gasesc alte adrese de huburi?
Exista niste liste de huburi intretinute de persoane cu mult timp liber si vointa In setarile programului client instalat exista o optiune in care puteti introduce astfel de liste de huburi; o adresa cu o lista de huburi romanesti este http://www.xboss.ro/PublicHubList.config Dupa introducere in program o puteti vedea prin apasarea primului buton (cel cu calculatorul) din tooolbar sau un Ctrl+P mic;

Nu se accepta!
Plangeri prostesti repetate si ne- de genul:
-"...maaami nu pot sa ma conecteeez; eu sunt istet da' degeaba". Acesta e un serviciu oferit gratuit si nu are nimeni obligatia sa stea sa va invete lucruri banale pe care 99% refuzati sa le cititi singuri.
-"help cum fac sa ma conectez si eu?"; denota lene si rea vointa; exista ajutor online suficient pentru ca orice newbist sa o poata scoate la capat -> http://www.dslreports.com/faq/dc/
-"care-i parola, nu pot sa ma conectez!"; eh daca nici asta nu esti in stare sa faci, sincer nu meriti sa accesezi hubul, stai pe aproape, mai citeste, mai invata, o sa te prinzi la un moment dat.

Remember, inainte sa arati cat de habarnist esti rupe-ti 2 secunde si intreaba-l pe unkiul GOOGLE; stie tot, mammma lui

Nota:
Hubul este deschisa 24/7

adaugam 2 reguli noi:

- se intra in biblioteca cu numele de pe forum.

- cine are 0 posturi pe forum sa nu intre pentru ca va primi automat BAN.

Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/showthread.php?t=1979

...asta ca sa nu va mirati de ce aveti BAN.
Vechi 19-05-07, 15:54   #2
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

/password pentruinceput
Vechi 19-05-07, 21:42   #3
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Multumiri si DVD

Multumesc drLouis pentru info . Pentru Bucuresti u cu drag fac si dvd cu ce am.
Vechi 19-05-07, 23:50   #4
Ucenic Sef
MD Preparator Univ.
Fara status.

.

multumesc dr louis!!!!
romina.bita este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-05-07, 13:40   #5
Ucenic Sef
MD Preparator Univ.
Fara status.

.

avand in vedere ca ieri am facut toate setarile necesare,am reusit sa ma conectez.problema mea e ca nu ma pot conecta la ceilalti useri,nu pot scrie pe main, si ca mi se tot inchide conexiunea cum ca my username is used by another person.atunci tre sa inchid dc si sa il redeschid,atunci functioneaza pt o oarecare perioada de timp. ce sa fac? cel mai mult ma deranjeaza ca nu ma pot conecta la alti useri,initial scrie connecting si dupa o perioada de timp connetion time out. ms anticipat. si scuze daca stresez
romina.bita este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-05-07, 16:23   #6
Avansat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Nu incepeti iar , ca doar a spus omul clar:
Citat:
Nu se accepta!
&
Citat:
-"...maaami nu pot sa ma conecteeez;
Radu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-05-07, 18:49   #7
Ucenic Sef
Medic Dentist
its show time !!

.

Citat:
avand in vedere ca ieri am facut toate setarile necesare,am reusit sa ma conectez.problema mea e ca nu ma pot conecta la ceilalti useri,nu pot scrie pe main, si ca mi se tot inchide conexiunea cum ca my username is used by another person.atunci tre sa inchid dc si sa il redeschid,atunci functioneaza pt o oarecare perioada de timp. ce sa fac? cel mai mult ma deranjeaza ca nu ma pot conecta la alti useri,initial scrie connecting si dupa o perioada de timp connetion time out.

aceleasi simtome si la mine...
dododent este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-05-07, 20:02   #8
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

RTFM

http://www.dslreports.com/faq/dc/5.2..._Messages#8197

Cum scrie si cand intrati in biblioteca "Accesul este un privilegiu nu un drept!" se pare ca unii useri sunt mai privilegiati decat altii. Asta este, nu puteti sa intrati, nu doriti sa cititi helpuri sa aflati raspunsuri... traiti fericiti! Nu voi mai posta nimic legat de neputinta reala sau virtuala a unora de a accesa biblioteca. Doar vreau sa mentionez ca exista posibilitatea ca unii sa nu poata intra si trebuie sa se obisnuiasca cu ideea, imi pare rau pentru ei; am oferit explicatii in primul post.
Vechi 22-05-07, 12:59   #9
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

drL, posteaza si pe www.eugenol.net/forum anuntul te rog ...
Vechi 22-05-07, 18:00   #10
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

sincer as prefera sa ramana numai ptr ro, ca si pagina aia cu opendental; nu prea ma incanta ideea sa vad numai hassani si indieni pa ciat cum am vaz prin alte parti.
Vechi 22-05-07, 19:02   #11
Ucenic Sef
MD Parodontolog
Fara status.

.

drL, cati neuroni ti ai omorat pt ghidu asta?

se putea si mai explicit :chestii de pronuntie, despartit in silabe..
cosminaG este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-05-07, 22:13   #12
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

tu nu sti ce a fost la prima bilioteca, uhuuuuu, mare infierbanteala
aurelian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 22-05-07, 22:28   #13
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

Citat:
Publicat initial de drLouis
sincer as prefera sa ramana numai ptr ro, ca si pagina aia cu opendental; nu prea ma incanta ideea sa vad numai hassani si indieni pa ciat cum am vaz prin alte parti.
Sa nu luam raul inainte .... hai ca poti, stiu eu
Vechi 24-05-07, 20:02   #14
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

se poate o parola si pt mine pt biblioteca???
cid2110 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-05-07, 20:05   #15
Maestru
MD Endodont
Fara status.

.

cid2110, desi nu meriti, ca nu esti in stare sa citesti, poftim:

inceput:

""care-i parola, nu pot sa ma conectez!"; eh daca nici asta nu esti in stare sa faci, sincer nu meriti sa accesezi biblioteca, stai pe aproape, mai citeste, mai invata, o sa te prinzi la un moment dat. "

totusi:

"Mi se cere o parola, ce introduc?
Versiunea actuala a bibliotecii necesita o parola pentru conectare; din motive de securitate evident; parola se introduce in 2 moduri; fie dupa ce ai adaugat biblioteca-ul la favorite, din proprietatile de acolo se introduce o parola, fie cand iti apare /password la linia de comanda incercand sa te conectezi; in acest ultim caz formatul este "/password parola" hit enter. Parola o vei gasi pe acest thread; se va schimba din cand in cand. "

si ca atare:

"/password pentruinceput"

Tre sa duca si capu o tzara....
Vechi 24-05-07, 20:19   #16
La primele mesaje
Medic Stomatolog
Fara status.

.

multumesc
am reusit, numai ca eu tastam in proprietati la parola tot ce era pun in ghilimele si clar ca nu imi mergea...
inca o data mersi....
cid2110 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 24-05-07, 20:19   #17
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Citat:
Publicat initial de sorsirbu
Tre sa duca si capu o tzara....
Vechi 24-05-07, 21:55   #18
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

nu m-am putut abtine

http://www.eugenol.net/forum/read.php?18,58

deh varsta
Vechi 25-05-07, 01:52   #19
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

incepand de vineri 25-05-'07 pana cel mai devreme miercuri sau cel mai tarziu sambata e posibil ca biblioteca sa se opreasca din cauza de, ca adminu se deplaseaza la un congres sa faca plaje

rugati va la renel si la sf. RA.
Vechi 25-05-07, 14:39   #20
Ucenic Sef
MD Parodontolog
Fara status.

.

d aia nu mai ploua la bulgari
cosminaG este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-05-07, 20:56   #21
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

drL
Ce zici aducem si medici pe hub?
Nu cred sa fie inbulzeala dar putem incerca...
Vechi 29-05-07, 22:17   #22
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

spor, pun eu ceva si pentru ei
ca sunt mai usor de satisfacut
dar pentru interne si chirurgie imi dai o bere
.
Vechi 30-05-07, 11:52   #23
Avansat
Medic Dentist
Fara status.

.

Restricted Area. Ai nevoie de parola sa intri aici.
--De unde primesc si eu pass si user ?? PLZ
-->fatusebastian@yahoo.com
SebastianF este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 30-05-07, 13:11   #24
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Parola este deocamdata "pentruinceput" pentru hubul DC. Iar nume de user iti iei care-l vrei tu, in principiu cel de pe forum mi se pare ok. Nu citeste nimeni prima pagina? Nu inteleg ...

Dar pentru ftp si eu as vrea sa stiu cum pot sa uplodez, pentru ca am incercat sa-mi creez un folder cu numele meu de user si nu am avut voie. De downlodat pot fara probleme, dar nu am vrut sa fac asta inainte sa sheruiesc si eu ceva. Help Si nu am cine sa ma invete nimic despre ftp, dupa cum ne sfatuieste Louis pe hub so ... sunt la mana voastra
.
Vechi 30-05-07, 13:26   #25
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de lady in red
...Dar pentru ftp si eu as vrea sa stiu cum pot sa uplodez, pentru ca am incercat sa-mi creez un folder cu numele meu de user si nu am avut voie. De downlodat pot fara probleme, dar nu am vrut sa fac asta inainte sa sheruiesc si eu ceva. Help Si nu am cine sa ma invete nimic despre ftp, dupa cum ne sfatuieste Louis pe biblioteca so ... sunt la mana voastra
Ai drepturi de scriere (adica sa creezi foldere si sa upload-ezi fisiere) doar in folderul upload din radacina server-ului de ftp

Daca folosesti Internet explorer ca client de ftp atunci te duci in folder-ul upload, faci click dreapta undeva pe acolo, New > Folder, da-i un nume sugestiv folderului creat, il deschizi, apoi copii de la tine de calculator fisierul pe care vrei sa-l uploadezi si da-i paste in folder-ul creat de tine anterior - cam aceeasi procedura pe care o urmezi cind vrei sa copii fisiere pe sistemul tau local
Vechi 30-05-07, 13:52   #26
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de dentapro
Ai drepturi de scriere (adica sa creezi foldere si sa upload-ezi fisiere) doar in folderul upload din radacina server-ului de ftp

Daca folosesti Internet explorer ca client de ftp atunci te duci in folder-ul upload, faci click dreapta undeva pe acolo, New > Folder, da-i un nume sugestiv folderului creat, il deschizi, apoi copii de la tine de calculator fisierul pe care vrei sa-l uploadezi si da-i paste in folder-ul creat de tine anterior - cam aceeasi procedura pe care o urmezi cind vrei sa copii fisiere pe sistemul tau local
Internet explorer am folosit(cu Mozilla la mine cel putin nu merge), in Upload m-am dus si eu, am dat new folder, si cand sa-l denumesc si salvez "LadyInRed" nu m-a lasat. Spune asa :

"An error occured renaming the file or folder on the FTP server. Make sure you have permission to make this modification. Details : 550 permission denied "

De downloadat pot fara probleme, cum ati zis si voi cu copy/paste, si asa intentionam si sa uploadez.
.
Vechi 30-05-07, 14:13   #27
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Acu' m-am lamurit si eu

citeste fisierul citeste.txt din upload, iti trebuie un client dedicat de ftp. drLouis recomanda FlashFXP, nu stiu ce si cum cu el, eu am mai folosit, da' rar FileZilla http://filezilla.sourceforge.net/, vezi sa nu download-ezi serveru'
Vechi 30-05-07, 14:32   #28
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Multumesc mult dentapro, o sa caut ce ai zis tu cu prima ocazie.
.
Vechi 30-05-07, 23:09   #29
cosminh
Vizitator
Fara status.

.

nare cineva

Torres and Ehrlich Modern Dental Assisting
  Raspundeti cu citat
.
Vechi 03-06-07, 13:09   #30
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

adaugam 2 reguli noi:

- se intra in biblioteca cu numele de pe forum.

- cine are 0 posturi pe forum sa nu intre pentru ca va primi automat BAN.

...asta ca sa nu va mirati de ce aveti BAN.
Vechi 03-06-07, 20:22   #31
Ucenic Sef
Medic Stomatolog
Fara status.

.

asta cu 0 posturi pe forum => ban e vrajala.

acu am un post nu mai ai ce sa-mi faci :P
skillz este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-06-07, 00:03   #32
Moderator eugenol
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de skillz

Bun venit skillz

Eh acu daca tot ti-ai facut curaj de nevoie sa scrii pe forum zi Salut aici http://www.eugenol.ro/forum/viewtopic.php?t=545 si cite ceva despre tine si skill-urie dentistice pe care le ai. Nu te opreste nimeni doar sa citesti dar forumul exista doar prin ce-i care scriu asa ca da-i bataie cu curaj. Iei si dai!
Vechi 04-06-07, 00:43   #33
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Citat:
Publicat initial de skillz

ei nah! uite ptr ca m-ai atins la sentiment ( si ca sa reparam "vrajEala") in cazul tau punem un ban pana cand faci 100 de posturi pe forum ok?
Vechi 04-06-07, 02:49   #34
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

iar incepe....

In dorinta de a fi Limitat la Ortodontie

www.romedic.ro/dentis-orto
sonila stefoni este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-06-07, 15:38   #35
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

E o problema cu biblioteca sau e o problema la mine? Desi la alte huburi sunt conectata ok ... Mesajul care imi apare de cateva zile este :

*** Connecting to eugenol.no-ip.info:411...
[15:36:21] *** Connected

Si asa ramane, nu mai vad lista de useri, totul in rest e blank. Multumesc.
.
Vechi 12-06-07, 15:40   #36
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

Citat:
E o problema cu biblioteca sau e o problema la mine? Desi la alte biblioteci sunt conectata ok ... Mesajul care imi apare de cateva zile este :

cu placere
Vechi 12-06-07, 16:08   #37
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Cata rautate ... era un multumesc pentru cel care ma ajuta cu ceva ... Asa ca ... Louis, ai dori sa faci asta inainte sa-mi spui "cu placere"? Inca o data un multumesc anticipat ...
.
Vechi 12-06-07, 22:33   #38
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

cu placere si pentru mine ca tot asa scrie.
Mai scrie si ca negocierea a durat prea mult. Mai lasa si tu de la tine
Lou
Vechi 15-06-07, 04:12   #39
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

/password schimbare

am adus in biblioteca 2 (cautati p-acolo) vreo 10Gb de filme la o calitate excelenta insumand ore serioase de prezentari clinice (multa estetica):

-fatetari la greu fara sau cu diferite grade de preparare a dintilor;
-cum se slefuieste CU PRAG pentru fatele, coroane, tipuri de freze (pana si numarul si firma producatoare) totul live din cabinet;
-cum se insera firu' (double cord bla bla);
-hemostaza cand mai sangereaza gingia la slefuire, cu ce;
-gingivoplastie cu laser (dioda), reconturari;
-taieri de coroane, indepartari fatete, cu freze cu laser cu apa etc;
-ceva mobile sa vedeti si voi cum se fac;
-amprentari pentru fatete, coroane integral ceramice sau PFM (ceramica pe metal);
-cum se realizeaza protezare temporara, in cabinet sau cum se adapteaza cea din laborator; cum se fac coroanele si fatele in laborator;
-vreo 2 filme cu implanturi si sinus lifting sa va clatiti si voi okii;
-un film cucu m se monteaza diga (veki da bunicel);

chestiile astea fac de enshpe ori mai mult decat enshpe carti la un loc

le puteti lua si singuri de aici (mie mi-a luat vreo 2 zile sa le dau jos)
manudent a multumit.
Vechi 17-06-07, 12:34   #40
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Multumim.Suna tare bine.
Revin cu impresii dupa ce termin de dat jos totul.
stern este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 17-06-07, 13:27   #41
Mare Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

www.dentalxp.com
.
Vechi 17-06-07, 14:44   #42
SUNT BANAT!
MD Implantolog
Fara status.

.

stiam de mult de dentalxp ala.
nu vezi mare lucru acolo
drcalinc este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 19-06-07, 14:24   #43
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Intampin in continuare aceeasi problema, desi am schimbat parola cu "schimbare" Heeeeeeeeeelp!!! Louis? O explicatie si o solutie pentru problema mea expusa mai-nainte?
.
Vechi 20-06-07, 16:47   #44
Moderator eugenol
Aspirant la MD
IT-ist de serviciu :)

.

Default pentru anca

@anca (stie ea care), aici ai tot ce trebuie (info) pt a intra in biblioteca... mai mult de atit, eu nu te pot ajuta....
multumim pt aprecieri.... te asteptam si cu scrisul, nu doar cu cititul...
Vechi 20-06-07, 19:54   #45
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

am intrat de proba insa am fost deconectat de host
florin dediu este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-06-07, 20:01   #46
Mare Maestru
Medic Dentist
de dreapta

.

de astazi in B2 se mai adauga si urmatoarele:

Ruddle on CleanShapePack
A comprehensive 2-tape video set covering all aspects of cleaning, shaping & packing root canal systems. Procedures shown using clinical demos, videography and 3-D animations.

Ruddle on Retreatment
This 4-part DVD series powerfully demonstrates nonsurgical retreatment techniques you can utilize to resolve frequently encountered endodontic problems. DVD's also sold separately.

N'Joy (si...cautatzi pe-acolo)
Vechi 20-06-07, 20:07   #47
Initiat bine de tot
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:

Idem si la mine, iar apoi se transforma in:

*** Connecting to eugenol.no-ip.info:411 ...
*** Connected
<EugenolHubBot> You've been disconnected because the negotiation between your client and the hub took too long
*** Disconnected

Ce facem?
stomaflex este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-06-07, 20:23   #48
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

Default forcibly disconnected

[quote]
Bun venit fdediu pe hubul Eugenol.
*** An existing connection was forcibly closed by the remote host
Citat:

deja e a treia oara. sa mai incerc sau voi fi in continuare deconectat "forcibly" si eventual deliberat?
.
Vechi 21-06-07, 00:37   #49
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

*** Connected

Iar eu nu vad pe nimeni, nici macar pe mine conectata in hub

Cred ca ceva se intampla. Nu se poate sa se intample asta la mai multi deodata. Sa fie oare vina celor care ne dau netul?
.
Vechi 21-06-07, 00:42   #50
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de sonila stefoni
Sa fie oare vina celor care ne dau netul?
Nush ce sa zic ca eu la inceput, timp de vreo 2 saptamani m-am conectat fara probleme, era totul ok. Patesc si eu chestia asta tot de vreo 2 saptamani incoace
.
Vechi 21-06-07, 00:52   #51
Moderator eugenol
MD Ortodont
Fara status.

.

cam asa si eu. Dar nu am indraznit sa scriu din cauza lui Louis.
.
Vechi 21-06-07, 07:46   #52
Fondator eugenol
Medic Stomatolog
namE Eman

.

S-a schimbat parola ... vedeti mai sus
Vechi 21-06-07, 08:57   #53
Moderator eugenol
Medic Stomatolog
statusless...

.

Eu reusesc sa ma conectez , vad userii si fisierele dar nu reusesc sa downloadez nimic. era bine , mai ales ca si eu tin calculatoru deschis non stop si lasam sharuit ce downloadam
.
Vechi 21-06-07, 18:35   #54
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Vazusem ca s-a schimbat parola .... cu cuvantul "schimbare" nu? Tocmai ca si pusesem parola noua si in continuare am aceeasi problema.
.
Vechi 25-06-07, 12:31   #55
Initiat bine
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Nu ma incadrez la nici una din categorii, tocmai. Folosesc DC(+alte variante de ceva vreme) si am fost conectata excelent pe biblioteca noastra destula vreme inainte sa am problema asta brusc, fara ca eu sa fi schimbat nimic. Da' probabil ca sunt eu tampita si nu gasesc o explicatie singura, asta e. Si intr-adevar nimeni nu are nici o obligatie sa ma ajute sau sa ma lamureasca, stai linistit ca nu din obligatie speram sa aflu un raspuns, ci din prietenie. Multumesc si tie sorsarbu.
.
Vechi 27-06-07, 08:54   #56
Maestru
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Nu ma incadrez la nici una din categorii, tocmai. Folosesc DC(+alte variante de ceva vreme) si am fost conectata excelent pe biblioteca noastra destula vreme inainte sa am problema asta brusc, fara ca eu sa fi schimbat nimic. Da' probabil ca sunt eu tampita si nu gasesc o explicatie singura, asta e. Si intr-adevar nimeni nu are nici o obligatie sa ma ajute sau sa ma lamureasca, stai linistit ca nu din obligatie speram sa aflu un raspuns, ci din prietenie. Multumesc si tie sorsarbu.
LIR...trimite-mi un mail....si luam legatura pe mess intr-o seara si dam noi de cap DC-ului.... :wink:

Kitty1604 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-06-07, 03:27   #57
Initiat bine
Medic Dentist
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de drLouis
/password schimbare

am adus in biblioteca 2 (cautati p-acolo) vreo 10Gb de filme la o calitate excelenta insumand ore serioase de prezentari clinice (multa estetica):

-fatetari la greu fara sau cu diferite grade de preparare a dintilor;
-cum se slefuieste CU PRAG pentru fatele, coroane, tipuri de freze (pana si numarul si firma producatoare) totul live din cabinet;
-cum se insera firu' (double cord bla bla);
-hemostaza cand mai sangereaza gingia la slefuire, cu ce;
-gingivoplastie cu laser (dioda), reconturari;
-taieri de coroane, indepartari fatete, cu freze cu laser cu apa etc;
-ceva mobile sa vedeti si voi cum se fac;
-amprentari pentru fatete, coroane integral ceramice sau PFM (ceramica pe metal);
-cum se realizeaza protezare temporara, in cabinet sau cum se adapteaza cea din laborator; cum se fac coroanele si fatele in laborator;
-vreo 2 filme cu implanturi si sinus lifting sa va clatiti si voi okii;
-un film cucu m se monteaza diga (veki da bunicel);

chestiile astea fac de enshpe ori mai mult decat enshpe carti la un loc

le puteti lua si singuri de aici (mie mi-a luat vreo 2 zile sa le dau jos)
pentru usurarea downloadului, de aici luati un fisier cu adresele fimelor, de pe siteul de prezentare e mai greu...unele sunt foarte mari(in jur de 1 GB), dar in medie de 300 M, iar (pentru incurajare) transferul e foarte bun.
mervey este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
.., ..., 36, adresa, afara, ajutor, ati, buna, calculatorul, dental, eugenol, eugenoli, forum, gasi, hub, ideea, intrebare, lasa, medici, merge, mine, nume, opendental, pagina, parola, parti, punem, rama, salut, seara, simplu, tea, vand, vanzare, vara, varsta

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
schimbare din CMI in SRL MARIA ANTONETA Jurisprudenta 4 29-06-07 08:42
Schimbare ora nest Sa ne descretim fruntea 1 25-03-07 12:53

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (14:11) timp.

Alegeti schema de culori preferata: