Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Admitere tehnica dentara

discutie din eugenol.ro : Citat: Publicat initial de michela stie cineva pe ce data se da admiterea la Tehnica Dentara(FMAM) la Carol Davila? ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona tehnicienilor dentari > Admitere la TD
Ati uitat parola? Inregistrare

.
Like Tree1Multumiri

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 26-06-12, 02:05   #58
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de michela View Post
stie cineva pe ce data se da admiterea la Tehnica Dentara(FMAM) la Carol Davila?
16- 22 iulie se fac înscrierile si pe 25 iulie este examenul , scrie tot ce iti trebuie pe site-ul lor (documente adeverinte etc)

Citat:
Publicat initial de xkos View Post
Buna
Numele meu este Lavinia si vreau si eu anul acesta sa dau la TD,la Carol Davila.Stiti cumva daca se gasesc carti cu subiecte de admitere pentru tehnica dentara?Multumesc mult!
carti cu subiecte se gasesc la carol davila va faceti o idee despre cum ar putea fi testul grila de la examen , am auzit ca s-ar putea gasi si testele grila din anii trecuți dar doar am auzit nu știu nimic concret
costin1 este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 09-07-12, 21:22   #59
La primele mesaje
Pacient
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de costin1 View Post
16- 22 iulie se fac înscrierile si pe 25 iulie este examenul , scrie tot ce iti trebuie pe site-ul lor (documente adeverinte etc)

carti cu subiecte se gasesc la carol davila va faceti o idee despre cum ar putea fi testul grila de la examen , am auzit ca s-ar putea gasi si testele grila din anii trecuți dar doar am auzit nu știu nimic concret
Si eu tot la Carol, la Td ma voi inscrie

Hei, sunt noua pe aici, si eu voi da admitere tot la Td, aveti ceva noutati sau macar subiectele din anul trecut le-ati gasit pe undeva? .. Macar o idee sa avem despre cum ar putea fi.. Multumesc.
Vladescu Stefania este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-07-12, 11:40   #60
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Buna am si eu cateva nelamuriri..Vreau si eu anul asta sa incerc sa intru la TD la Carol Davila, Bucuresti si sunt curioasa in legatura cu cateva chestii: este foarte greu examenul? la taxa se ocupa toate locurile de obicei? intreb pentru ca sunt putine locuri si chiar daca iau sa spun 60 de puncte pot fi altii in fata mea si ma gandesc, ca daca ajung la taxa sa nu fie aceeasi situatie,adica sa mai ramana un numar semnificativ de persoane care iau mai mult si nu au intrat la buget. si o ultima intrebare : stiti cumva care a fost ultima nota cu care s-a intrat anul trecut la buget si la taxa? scuze, dar sunt foarte stresata si chiar imi doresc sa intru..Ms mult
Alecssa este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 12-07-12, 19:15   #61
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

buna puteti sa-mi trimitemi si mie niste modele de subiecte pentru tehnica dentara sau sa le publicati pe site!
criatina este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 26-07-12, 01:01   #62
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Default Rezulate admitere TD 2012 Buc

cine se duce maine sa vada rezultatele la TD "Carol Davila"Buc.?

faceti o poza sa le afisati pe site ...va rog
michela este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-08-12, 17:50   #63
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de michela View Post
cine se duce maine sa vada rezultatele la td "carol davila"buc.?

Faceti o poza sa le afisati pe site ...va rog

rezultatele cu cei care au intrat la stat s-au afisat pe site-ul facultății tot pe acolo se poate gasi si un numar de telefon de la secretariat pt cei interesati de informatii suplimentare cum ar fi locurile la taxa ce nota au luat etc
.
Vechi 07-09-12, 14:28   #64
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Hello,says the devil!>:)

.

Citat:
Publicat initial de costin1 View Post
rezultatele cu cei care au intrat la stat s-au afisat pe site-ul facultății tot pe acolo se poate gasi si un numar de telefon de la secretariat pt cei interesati de informatii suplimentare cum ar fi locurile la taxa ce nota au luat etc
Hei,eu nu gasesc lista cu rezultate pe site.:-?
Mariia este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 29-09-12, 23:28   #65
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Mariia View Post
Hei,eu nu gasesc lista cu rezultate pe site.:-?
sunt acolo caut mai bine : prima pagina>admitere>admitere 2012>rezultate

Citat:
Publicat initial de Mariia View Post
Cum e posibil ca cineva care a obtinut 33 de puncte la examenul de admitere,sa fie admis?
Nu mai inteleg nimic!Nu trebuie sa ai cel putin 50 de puncte?
ori ai încurcat facultățile ori subiectul aici e TD sunt 60 de puncte maximul cate poti sa il iei
.
Vechi 27-12-12, 23:09   #66
La primele mesaje
Tehnician Dentar
Fara status.

.

Ma pregatesc pentru admiterea de anul acesta la tehica dentara , ma poate ajuta cineva cu subiectele de anul trecut de la examenul de admitere?

ma intereseaza pentru Sibiu

si apropo,in ce consta mai concret stiu de tesul grila din biologie +chimie si proba practica
Andreea D este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-01-13, 21:42   #67
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Salutare, anul acesta o sa dau admitere la Tehnica Dentara Bucuresti UMF Carol Davila;
Stiu din ce manuale sa invat, m-am apucat si invat dupa ele;
Intrebarea mea este cum as putea sa ma pregatesc mai bine, sa invat singur observ ca trec prin materie dar nu retin destula informatie, aveti idee de ceva meditatii, ceva teste ce ma pot ajuta in sensul asta sau orice alta idee e bine venita?
Daca e cineva care a reusit sa obtina un rezultat bun la admitere il rog sa imi spuna ce a facut practic in perioada de pregatire?

An NOU Fericit
Multumesc anticipat!
rubenbeniamin este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 13-01-13, 19:27   #68
La primele mesaje
Selectati pregatirea dvs.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de rubenbeniamin View Post
Stiu din ce manuale sa invat, m-am apucat si invat dupa ele;
Imi poti spune si mie te rog care sunt manualele?
ValeriuG este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 02-03-13, 20:14   #69
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

foarte interesant.. desi vad ca topicul e cam mort, si eu sunt clasa a 11a, si as vrea as am apuc din timp sa studiez biologia si chimia ( din pacate la liceu nu fac materiile astea doua ) si ... sa ma apuc de acum sa studiez materia.
katurev este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 07-03-13, 23:42   #70
La primele mesaje
Aspirant la MD
Fara status.

.

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
pentru suport la umf carol davila
cosmonat este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 20-04-13, 01:37   #71
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Question Informatii TD

Salut!

As dori sa dau la TD UMF "Carol Davila" anul asta dar nu am gasit teste nicaieri. Ma poate ajuta cineva va rog cu informatii si material, daca exista teste, unde as putea sa le gasesc sau teste anterioare?

De altfel, daca se face vro simulare pt TD?

Multumesc anticipat!
Olivian este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 04-06-13, 23:23   #72
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Citat:
Publicat initial de Olivian View Post
Salut!

As dori sa dau la TD UMF "Carol Davila" anul asta dar nu am gasit teste nicaieri. Ma poate ajuta cineva va rog cu informatii si material, daca exista teste, unde as putea sa le gasesc sau teste anterioare?

De altfel, daca se face vro simulare pt TD?

Multumesc anticipat!

Nu stiu ce inseamna pentru tine nicaieri ? o insemna google ??? daca cauti bine pe internet poti gasi , dar 99,99% sigur gasesti la facultate mai exact fix la intrare , in ele poti gasi subiectele din anii trecuti.
Simulare s-a dat pentru medicina generala.
bafta!

Citat:
Publicat initial de katurev View Post
foarte interesant.. desi vad ca topicul e cam mort, si eu sunt clasa a 11a, si as vrea as am apuc din timp sa studiez biologia si chimia ( din pacate la liceu nu fac materiile astea doua ) si ... sa ma apuc de acum sa studiez materia.
apucate de acum asa usor sa nu te trezesti in ultima luna ca atunci sigur nu mai faci nimic

Citat:
Publicat initial de ValeriuG View Post
Imi poti spune si mie te rog care sunt manualele?
ca sa auzi din gura calului sau in cazul de fata sa citesti intra pe situl umf Carol Davila la ADMITERE>ADMITERE2013>TEMATICA>FMAM>si cauti acolo tehnica dentara
as da copy paste da e problema cu drepturile de autor cu reclama ascunsa etc.
.
Vechi 22-07-13, 09:18   #73
La primele mesaje
Aspirant la TD
Fara status.

.

Buna! Numele meu este Dorina as vrea sa stiu si eu unde gasesc modele pt admiterea la tehnica dentara. am nevoie urgenta de modele!!! anul acesta m-am inscris, iar miercuri am examen si as vrea sa vad cam care imi este nivelul.va multumesc anticipat!!!
dorina cojocaru este offline   Raspundeti cu citat
.
Vechi 11-04-14, 19:21   #74
La primele mesaje
Student Tehnica D.
Fara status.

.

Default @

Citat:
Publicat initial de dorina cojocaru View Post
Buna! Numele meu este Dorina as vrea sa stiu si eu unde gasesc modele pt admiterea la tehnica dentara. am nevoie urgenta de modele!!! anul acesta m-am inscris, iar miercuri am examen si as vrea sa vad cam care imi este nivelul.va multumesc anticipat!!!
Realizarea modelului cu bont mobil cu ajutorul articulatorului Artimax - Productie SUA

Vizitati pagina noastra de Facebook

Link [Necesita inregistrare pentru acces.]
ieducs este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
absolventi, ajutor, artistic, banii, buna, clasa, dinti, doc, doctori, drept, facultate, iga, intrebare, invata, iv, laborator, lase, lucrarea, luna, macar, masina, mie, place, proba, profesional, seara, tehnica, tehnician dentar, tehnicienii, termina, terminat, zilele

Uneltele subiectului

Subiecte similare
Subiect Scris de Forum Raspunsuri Ultimul mesaj
examen tehnica dentara? meranicoleta Admitere la TD 5 13-04-11 15:59
Cumpar carti de tehnica dentara. Cristian Discutii diverse 3 23-04-09 00:45
contabilitatea in tehnica dentara ffero Discutii diverse 25 16-04-09 22:56

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (10:26) timp.

Alegeti schema de culori preferata: