Inregistrare Asigurari online +
.
 eugenol.ro    

Informatii despre admitere

discutie din eugenol.ro : Fiica unei colege de-a mea ar vrea sa dea la Stomatologie, ea fiind acum in clasa a XI-a la ...

Reveniti   eugenol.ro > Zona Studentilor la Medicina Dentara > Admitere la MD
Ati uitat parola? Inregistrare

Raspunde

LinkBack Uneltele subiectului
Vechi 01-12-10, 12:20   #1
Ucenic timid
Medic Stomatolog
Fara status.

.

Default Informatii despre admitere

Fiica unei colege de-a mea ar vrea sa dea la Stomatologie, ea fiind acum in clasa a XI-a la un liceu cu profil uman. Pentru ca schimbarea obiectului principal este radicala, trebuie sa inceapa de pe acum pregatirile.
Am tot cautat pe internet informatii despre admiterea la MD si am gasit urmatoarele:
- pentru 2010 au fost 140 locuri fara taxa (oare am inteles bine??)
Sursa eugenol.ro : eugenol.ro http://www.eugenol.ro/forum/admitere-md/12545-informatii-admitere/
- tematica si biblliografia este afisata la sediul Facultatii de MD din Calea Plevnei, deci singura sansa se pare ca ar fi pixul, foaia si copiatul de la avizier, SAU incercarea de a gasi ceva cu google. Am gasit ceva pe siteul de la UMF Cluj, il postez ca fisier atasat.

Rugamintea mea (mai precis rugamintile mele) se adreseaza celor care au dat admiterea anul acestea (sau anul trecut) si care imi pot raspunde la urmatoarele intrebari:
- este corecta tematica? dar bibliografia?
- nr locurilor fara taxa este chiar atat de mare (140)?
- ce carti/culegeri, etc de grile exista in sprijinul admiterii si de unde se pot procura ele?

Multumesc mult si anticipat! O Zi Nationala cat mai fericita!
Fisierele atasate
Felul fisierului: doc TEMATICA SI BIBLIOGRAFIE MD.doc (27,0 KB, 12 vizualizari)
lucia este offline   Raspundeti cu citat
.
Raspunde

Bookmarks

Tag-uri
admitere, anul, cauta, clasa, exista, facultatii, forma, gasi, gasit, grile, informatii, interne, intrebari, locuri, locurilor, mele, pare, profil, sansa, siteul, stoma, taxa, tea, tematica, umf

Uneltele subiectului

LinkBacks (?)
LinkBack catre acest Subiect: http://www.eugenol.ro/forum/admitere-md/12545-informatii-admitere/
Publicat de For Type Data
Informatii despre admitere - info Sanatate! This thread Refback 11-03-12 06:35

Timpul (GMT +3) vindeca aproape orice. Da-i timpului (09:09) timp.

Alegeti schema de culori preferata: